قیمت ساخت سوله یکی از مواردی است که در هنگام ساخت و سفارش سوله باید به آن توجه شود. برای محاسبه دقیق هزینه ها نیاز به یک برنامه ریزی هدفمند دارید. هزینه ها با توجه به بازه ی زمانی که برای خرید مصالح انتخاب می کنید و بسیاری دیگر از عوامل تعیین میشوند. در این مقاله قصد داریم با عواملی که بر هزینه و قیمت ساخت سوله موثراند، بپردازیم.

امروزه سوله در صنایع مختلف کاربرد های زیادی دارد. به دلیل استفاده و کاربرد فراوان این سازه افراد زیادی خواهان خریداری آن بوده و بنابراین دانستن هزینه ساخت سوله یکی از مهم ترین دغدغه های این افراد است. در ادامه به عوامال تاثیر گذار بر قیمت ساخت سوله می پردازیم.

قیمت ساخت سوله

عوامل تاثیر گذار بر هزینه ساخت هر متر مربع سوله

به طور کلی عوامل زیر در افزایش وکاهش قیمت سوله موثر است :

  • محل احداث سوله

محل احداث سوله بر هزینه آن تاثیر گذار است بطور مثال دور یا نزدیک بودن محل احداث از کارگاه سوله سازی میتواند در افزایش یا کاهش هزینه ی حماو نقل آن موثر باشد هم چنین نوع خاک، آب و هوای محل احداث هم بر هزینه های ساخت این سازه اثر میگذارد، بطور مثال خاک محل احداث باید خاکی مقاوم باشد، در غیر این صورت هزینه ی آماده سازی و مقاوم کردن خاک هم به دیگر هزینه ها افزوده می شود. هم چنین با توجه به آب و هوای محل احداث باید مقاوم سازی هایی در برابر سرما، گرما، برف، باران، باد و…  در نظر گرفته شود که این امر هم در افزایش هزینه ها تاثیر گذار است.

بیشتر بخوانید : قیمت هر کیلو آهن برای ساخت سوله امسال چه قدر شده است؟  

  • متراژ سوله

طبیعی است که هر چه مساحت بیشتر باشد، هزینه ی بیشتری هم مورد نیاز است.

  • کاربرد سوله

نوع سوله ای که به کار برده می شود، می تواند هزینه متفاوتی را در پی داشته باشد.

  • مواد اولیه مورد نیاز سوله

بسته به کاربری سوله و  جنسی که مشتریان برای سقف و دبوار های سوله انتخاب میکنند میتواند قیمت ساخت سوله متقاوت باشد. هم چنین کیفیت مواد اولیه بر هزینه آن موثر است. البته قیمت سوله به دلیل نوسان قیمت فولاد و آهن که دو ماده ی مهم تشکیل دهنده سوله است، ثابت نیست. با بالا رفتن ارز، قیمت این دو ماده اولیه بالا می رود و بر قیمت سوله ها تاثیر می گذارد.

  • وزن سوله

با توجه به نوع کاربری و کیفیت و جنس مواد بکار رفته در سوله، وزن سوله ممکن است بالا برود و بر قیمت نهایی آن اثر گذار است.

  • طراحی

سوله ها معمولا یا با استفاده از طرح های آماده ساخته میشوند، یا اینکه مشتری می تواند بر اساس نیاز خود طرحی را سفارش دهد. طراحی و ایجاد یک نقشه راه جدید به هزینه بیشتری نیاز دارد.

هزینه ساخت سوله بر اساس انواع سوله

  • سوله سبک خرپایی
  • سوله یو بی ام
  • سوله تیر ورقی
  • سوله دست دوم

هر کدام از انواع سوله ها مزایا و معایب خود را دارند و برای کاربری خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. مدل خرپایی در بین مدل های دیگر مقرون به صرفه تر و پرکاربرد تر است زیار محدودیتی در ساخت ابعاد مختلف ندارد و برای بسیاری از کاربری ها مورداستفاده قرار می گیرد.

نحوه ساخت سوله با روش kspan-ubm

پاسخ به متداول ترین سوال ها

عوامل تاثیر گذار بر هزینه ساخت هر متر مربع سوله؟

محل احداث سوله
متراژ سوله
کاربرد سوله
مواد اولیه مورد نیاز سوله
وزن سوله
طراحی

هزینه ساخت سوله بر اساس انواع سوله چقدر است؟

سوله سبک خرپایی
سوله یو بی ام
سوله تیر ورقی
سوله دست دوم

هر کدام از انواع سوله ها مزایا و معایب خود را دارند و برای کاربری خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. مدل خرپایی در بین مدل های دیگر مقرون به صرفه تر و پرکاربرد تر است زیار محدودیتی در ساخت ابعاد مختلف ندارد و برای بسیاری از کاربری ها مورداستفاده قرار می گیرد

قیمت ساخت سوله چقدر است؟

قیمت ساخت سوله یکی از مواردی است که در هنگام ساخت و سفارش سوله باید به آن توجه شود. برای محاسبه دقیق هزینه ها نیاز به یک برنامه ریزی هدفمند دارید. هزینه ها با توجه به بازه ی زمانی که برای خرید مصالح انتخاب می کنید و بسیاری دیگر از عوامل تعیین میشوند.

 

پانوشت : هزینه ساخت سوله , قیمت هر متر مربع سوله , قیمت ساخت سوله , عوامل تاثیر گذار بر قیمت سوله

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره و سفارش